MeliBio برای تهیه عسل واقعی از فناوری استفاده می کند نه زنبورها

استارتاپ MeliBio مستقر در کالیفرنیا به تازگی از اولین عسل واقعی جهان که بدون استفاده از زنبور عسل تهیه شده است، رونمایی کرد. این استارتاپ از روشی استفاده می کند که زنبورها را با فناوری اختصاصی خود جایگزین می کند تا عسلی را تولید کند که دقیقا شبیه به عسل واقعی است اما بدون آسیب رساندن به زنبورها و محیط زیست. این استارتاپ که در سال 2020 تأسیس شد، 1.5 میلیون دلار پیش از سرمایه گذاری از سرمایه گذاران در ایالات متحده، اروپا، آسیا و استرالیا جمع آوری کرده و تولید عسل گیاهی خود را برای خدمت به مشتریان متعدد به عنوان تولید کننده مواد اولیه افزایش داده است.

دارکو ماندیچ، مدیرعامل و هم‌بنیانگذار MeliBio، در بیانیه ای گفت:

“پیشرفت های علمی موقعیت بسیار هیجان انگیزی را ایجاد کرده است که در آن انسان ها بالاخره می توانند یکی از غذاهای مورد علاقه خود را بدون استفاده از حیوانات تهیه کنند.”

باقلوای تولید شده با عسل MeliBio- عطارخان

MeliBio در رویدادی که بیش از 100 مبتکر فناوری آب و هوا و غذا در برکلی، کالیفرنیا حضور داشتند، عسل بدون دخالت زنبور خود را (که در عکس بالا در باقلواها به کار رفته) پیش نمایش کرد. این استارتاپ تولید عسل بدون زنبور خود را به اندازه کافی افزایش داده است تا بتواند کار با مشتریان را در زمینه خدمات غذایی و تجاری(B2B) برای تحویل از پایان سال 2021 و آغاز سال 2022 آغاز کند.

در مقیاس زیاد، پیامدهای عسل بدون زنبور عسل MeliBio بسیار زیاد است زیرا شرکتهایی که قبلاً به عسل متکی بودند-به عنوان مثال شرکت میان وعده KIND، مارک جنرال میلز Honey Nut Cheerios، یا حتی مارک های زیبایی و لوازم آرایشی-می توانند به جایگزینی مشابه روی آورند. این سبک در تولید، بنا به اعای موسسین آن، به زنبورها و محیط زیست آسیب نمی رساند. منديچ گفت: “عسل ماده اي است كه در هر رده محصول يافت مي شود، از غذا گرفته تا نوشيدني و محصولات مراقبت شخصي كه MeliBio در حال حاضر يك گزينه گياهي براي آن ارائه مي دهد.” با آوردن عسل خوشمزه، مغذی و واقعی بدون زنبور عسل به بازار، ما حال و آینده خود را به گونه ای شکل می دهیم که برای زنبورها و انسانها بهتر است. ”

تولید عسل بدون دخالت زنبور- عطارخان

در حالی که عسل منبع غذایی مهمی برای انسان نیست، زنبورها برای حفظ تنوع زیستی و تعادل اکولوژیکی بسیار مهم هستند. در سال 2020، صنعت جهانی عسل 9 میلیارد دلار ارزش گذاری شد و این صنعت، سیستم خراب شده زنبورها و اکوسیستم های جهان را در خطر قرار داده است. خوشبختانه، علاوه بر راه حل ابتکاری MeliBio، تعدادی از مارک های عسل گیاهی دیگر نیز در تلاش هستند تا به زنبورها استراحت دهند.

در حالی که بسیاری از گیاهخواران به جای عسل از شربت آگاو استفاده می کنند، مواد غذایی مشابه به عسل، تهیه شده از خرما، سیب و سایر گیاهان، در حال حاضر در بازار موجود است. در اوایل سال جاری The Single Origin Food Co (Sofco)، مبلغی حدود 1.1 میلیون دلار بودجه برای افزایش رشد و در دسترس بودن محصول ویژه خود یعنی Vegan Un-Honey تأمین کرد. این محصول که تنها با مواد طبیعی گیاهی ساخته شده و با گرده گل ارگانیک غنی شده است، جایگزینی فوق العاده برای عسل سنتی محسوب می شود؛ بدون اینکه اختلالی در زندگی زنبورهای عسل ایجاد کند. البته زمان نیاز است تا بازخوردها نسبت به این محصول بیشتر شود و ببینیم که آیا می تواند در عمل میزان خرید عسل طبیعی را تحت تاثیر قرار دهد یا خیر.

منبع:

https://vegnews.com/2021/10/melibio-real-honey

به این post امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *