فروشگاه آنلاین

خرید عسل طبیعی در تهران

آزمایش عسل‌ها | ارائه نتایج آزمایش | بررسی فرآیند تولید زنبورداران

محصولات

خرید عسل طبیعی؛ چرا باید بخریم؟ چطوری بخریم؟

زمانی که صحبت از خرید عسل میشه، تقربیا همه خودشون رو صاحب‌نظر می‌دونن؛ شاید چون یکی تو فامیل یا آشناهاشون هست که زنبورداره! اما واقعا موضوع به این سادگی‌ها نیست. فروش عسل با کیفیت و اصل، جزییات مهمی داره که متاسفانه خیلی از زنبوردارای کهنه‌کار هم نمیدونن! این متن کوتاه می‌تونه اطلاعات علمی شما رو در خصوص خرید مطمئن این شهد طبیعی بالاتر ببره.

مصرف عسل- خرید عسل- عطارخان

خرید عسل، چرا؟

بعد از همه‌گیری کرونا، تقویت سیستم ایمنی بدن، مورد توجه بیشتری قرار گرفت. از این رو، افراد سعی کردن توجه بیشتری به تغذیه و سلامتی‌شون داشته باشن. در این راستا، بسیاری با توجه به خواص عسل در تغذیه و سلامتی، در لیست خرید خودشون عسل طبیعی رو هم قرار دادن. از سوی دیگه، تجربه و تحقیقات نشون داده که ژل رویال و عسل می‌تونن در درمان کرونا مفید باشن.

عسل طبیعی- خرید عسل- عطارخان

عرضه و تقاضای عسل

طبق اطلاعات بدست آمده، در سراسر دنیا هفت برابر بیشتر از عسل تولید شده عسل مصرف می‌شود و تقاضا برای این محصول به طور مداوم در حال رشد است. متأسفانه، به همین دلیل است که عسل‌های تقلبی (مصنوعی) به طور فزاینده‌ای وارد بازار می‌شوند.

انتخاب عسل- خرید عسل- عطارخان

معیارهای نادرست در خرید عسل طبیعی

افراد به طور پیش‌فرض معیارهایی برای انتخاب عسل با کیفیت دارند. این معیارهای انتخاب از طریق مواردی مثل عطر و طعم عسل و غلظت و رنگ آن برای این افراد قابل تشخیص است. با نیاز به افزایش تولید و فروش این نعمت طبیعی و شفابخش، برخی تولیدکنندگان به منظور افزایش سود و با دانستن معیارهای خرید مصرف‌کنندگان، اقدام به تولید عسل‌هایی با معیارهای مطلوب مصرف کننده نموده‌اند.

باید توجه نمود که تولیدکنندگان می‌توانند به طور غیرطبیعی هر کدام از موارد شامل رنگ، طعم، غلظت و عطر عسل را به صورت جداگانه یا ترکیبی در عسل تغییر دهند تا فروش عسل‌های خود را افزایش دهند. در این قبیل موارد، مصرف کننده ممکن است به اشتباه عسلی مصنوعی را خریداری نماید.

عسل مصنوعی- خرید عسل- عطارخان

عسل مصنوعی چیست؟

گاهی اتفاقاتی مانند حمله آفات و یا بروز بیماریهایی در بین زنبورهای مناطق مختلف جهان، باعث می‌شود عسل طبیعی کمیاب‌تر شود. این موضوع بطور مستقیم بر خرید و فروش و نهایتا قیمت عسل طبیعی تاثیر خواهد گذاشت. عدم وجود عسل طبیعی منجر به توسعه عسل‌های مصنوعی و ارزان‌تری خواهد شد که به طور معمول توزیع می‌شوند. گاهی اوقات افراد سودجو این عسل‌ها را حتی هم قیمت عسل طبیعی به فروش می‌رسانند.

نوعی از عسل‌های مصنوعی وجود دارند که از شربت شکر ساخته شده‌اند. فقط طعم آن‌ها ممکن است شبیه به عسل طبیعی و واقعی باشد. اما در واقع این عسل‌های مصنوعی ارزش غذایی پایینی داشته و فاقد مواد مقوی و مغذی هستند.

 عسل‌های مصنوعی دیگری نیز وجود دارند که فرآیند تهیه آن‌ها غیراستاندارد است و در گرمای شدید و غیرمعمول فرآوری می‌گردند. درجه حرارت بالا باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود خواهد شد. پس از قرار دادن این عسل‌ها در گرمای غیراستاندارد، آن‌ها را با آب رقیق می‌کنند. این فرآورده رقیق شده سپس با دکستروز، ملاس و شربت ذرتی که فروکتوز بالایی دارد، شیرین می‌شود تا بیشتر شبیه عسل طبیعی شود.

زنبوردار- خرید عسل- عطارخان

اشتباه مهلک زنبورداران ناآگاه

با توجه به ماهیت فیزیکی و غلظت طبیعی عسل، برخی از زنبورداران برای سهولت و تسریع کار خود در مراحل مختلف تولید عسل، به آن حرارت می‌دهند.  شاید این موضوع تفاوت محسوسی در عطر و طعم عسل نداشته باشد، اما متاسفانه موجب افت شدید کیفیت محصول نهایی به لحاظ ارزش غذایی می‌گردد. در این حالت شما عسل را از زنبوردار خریده‌اید اما ارزش غذایی آن ...

در اینجا بهتر است یک تجربه پندآموز شخصی را به اشتراک بگذاریم. مدت‌ها قبل برای خرید عسل به سراغ یکی از کهنه‌کارترین زنبورداران در یکی از مناطق تولید عسل رفتیم. عسل خریداری شده از جنبه‌های مختلف در یکی از آزمایشگاه‌های تهران مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه به شدت ما را متعجب کرد: عسل طبیعی نبود!
ابتدا به جواب آزمایشگاه شک کردیم، زیرا می‌دانستیم آن زنبوردار از مواد مصنوعی در تولید عسل استفاده نمی‌کند. وقتی با کارشناس صحبت کردیم، او برای ما توضیح داد که استفاده از حرارت بسیار بالا در فرآیند تولید عسل موجب شده است تا عسل ماهیتی مصنوعی پیدا کند. این نتیجه واقعا برای ما عجیب ولی بسیار آموزنده بود!
در نهایت ما برگه آزمایش را به زنبوردار عرضه نمودیم و توضیح دادیم که حرارت چه بر سر کیفیت عسل خواهد آورد!

آزمایش عسل در آزمایشگاه- عطارخان

راه حل نهایی در خرید مطمئن عسل

تنها راه حل علمی که در اینجا به افراد کمک می‌نماید تا بتوانند انتخاب صحیحی در خرید مرغوبترین عسل‌های طبیعی از یک فروشگاه تخصصی عسل داشته باشند، بهره‌گیری از نتایج آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های مواد غذایی است.

با آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های مواد غذایی، پارامترهای موجود در عسل با جزئیات و دقت بالا مشخص شده و حتی کیفیت فرآیند تولید عسل (استفاده از حرارت غیرمجاز) را نیز می‌توان متوجه شد.

چالش خرید عسل طبیعی در شهرهای بزرگ

در انتها باید بدانید که سفارش و خرید انواع عسل طبیعی اصل در شهرهای بزرگ و صنعتی نظیر تهران و اصفهان قدری مشکل است. زیرا در این قبیل شهرها، انبوهی از عسل‌های صنعتی و پاستوریزه در فروشگاه‌ها ارائه می‌شود و دسترسی به عسل خام و ارگانیک به همراه برگه آزمایش دشوار است.​ از این رو برای خرید مطمئن عسل با کیفیت، همیشه عسل را با برگه آزمایش از فروشندگان تهیه نمایید.

جمع‌بندی

در این متن، ابتدا دلیل خرید عسل رو بررسی کردیم. بعد از اون فهمیدیم که چون مصرف عسل، هفت برابر بیشتر از تولید اون در دنیا هستش، فروش عسل غیرطبیعی توجیه پیدا می‌کنه و مصرف کنندگان نباید به معیارهای ظاهری در خرید این محصول توجه کنند. همچنین دیدیم که ناآگاهی در تولید عسل (استفاده از حرارت و گرما) چه بلایی می‌تونه بر سر این شهد بیاره.

برخی سوال‌های متداول مشتریان

بهترین نوع عسل با کیفیت چیست؟

این سوال را از چندین جهت می‌توان پاسخ داد. اگر منظور نوع گیاه استفاده شده توسط زنبور مد نظر باشد، باید گفت که هر گیاهی خواص و عطر و طعم مخصوصی به عسل خواهد داد. از سویی دیگر، عسلی که کمترین میزان دخالت غیر طبیعی را در فرآیند تولید داشته باشد، بهترین نوع عسل محسوب می‌شود. 

تشخیص عسل اصل و طبیعی چگونه است؟

روش‌های گوناگونی برای تست عسل در فضای مجازی و اینترنت وجود دارد که برخی از آن‌ها بسیار عجیب و غریب هستند! مطمئن‌ترین راه تشخیص عسل طبیعی و اصل توجه به نتایج برگه آزمایش آن‌هاست.

تضمین کیفیت عسل عطارخان چگونه است؟

چنانچه عسل‌های عطارخان را در آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو آزمایش نموده و نتایج آن حکایت از غیرطبیعی بودن عسل‌ها داشت، کلیه‌ی هزینه‌های خرید و آزمایش مشتری در کمتر از یک روز کاری به ایشان بازگردانده خواهد شد.

چگونه کیفیت کار زنبورداران را بررسی می‌نمایید؟

ما بطور مرتب با زنبورداران در ارتباط هستیم و جزییات فرآیند تولید آن‌ها را بررسی می‌نماییم. همچنین با بازدید حضوری از کندوها و محل فرآوری عسل، جزییات فرآیند تولید ارزیابی خواهد شد.

بهترین وبسایت خرید عسل کدومه؟

هیچکدوم از وبسایت‌های آنلاین موجود رو نمیشه بطور دقیق بررسی کرد مگر اینکه یکبار ازشون خرید کنیم تا ببینیم کیفیت محصول و خدمت‌رسانی اونا به چه شکل هستش.

پرسش و پاسخ عطارخان و مشتریان

22 پاسخ

 1. سعی شده اطلاعات کافی برای خرید عسل اصل در این صفحه ارائه بشه.
  اگر سوال یا ابهامی دارید بپرسید

 2. شیشه‌ها عسل‌ هاتون این شکلی نیست که. عکس ها رو عوض کنید

  1. بله چشم
   یکم کارمون تو این روزا زیاده، ولی سعی میکنیم در اولین فرصت عکس محصولات جدید رو قرار بدیم

  1. بله متاسفانه. مطابق با اخبر اعلام شده از سوی باشگاه خبرنگاران جوان:
   “با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود بارش، وضعیت زنبورداران در سطح کشور مناسب نیست به طوری که در زمستان سال گذشته به علت نبود بارش‌های مناسب شاهد افت جمعیت کلونی زنبور عسل در سطح کشور بودیم.”

 3. فروش عسل سیاه دانه هم دارید؟ قیمتشون چقدره؟ برامون ارسال رایگان هم میکنید؟

  1. با سلام و احترام
   عسل سیاه‌دانه تازه برامون رسیده. قیمتش حدود 190 هستش. سعی می‌کنیم سریعا بعد از آزمایش و عکس‌برداری از محصول در سایت موجود کنیم.
   تو صفحه سبد خرید جزییات ارسال رایگان بیان شده.

    1. با سلام جناب رضایی

     اگر قیمت و کیفیت رو باهم در نظر بگیریم، قیمت عسل‌های ما بالا نیست. گرچه می‌تونید به راحتی قیمت‌ها رو در سایت‌های دیگه هم بررسی بفرمایید.

     با سپاس

 4. سلام

  من به عنوان یه زنبوردار امکان فروش عسل خودم رو در این سایت دارم؟

  1. با سلام و احترام
   برای این موضوع ما باید ابتدا عسل‌های شما رو آزمایش کنیم. برای دریافت جزییات بیشتر میتونید با شماره‌های انتهای صفحات سایت تماس بگیرید.

  1. با سلام و عرض ادب
   حتما خدمت‌تون تماس می‌گیریم.

 5. سلام شما خودتون تولید کننده اید یا فقط خرید و فروش عسل از زنبورداران به مشتریا رو انجام میدید؟

  1. سلام مجدد جناب رضایی

   ما ابتدا محصولات زنبورداران رو به دقت در آزمایش‌گاه‌های تخصصی مواد غذایی آزمایش می‌کنیم و سپس به دست مصرف‌کنندگان می‌رسونیم.

  1. با سلام و عرض ادب
   کندوی عسل جزء محصولات فعلی سایت نیست اما می‌تونیم برای خرید راهنمایی‌تون کنیم که از کجا خریداری کنید.

 6. خرید عسل با کیفیت کار سختی شده. از کجا مطمئن میشه شد برای خرید عسل طبیعی گون از شما میتونم بهتون اعتماد کنم؟

  1. با سلام و احترام

   می‌تونید عسل‌ها رو به آزمایشگاه تخصصی مواد غذایی ببرید و اونجا تست کنید. اگر طبیعی نبود ما تضمین بازگشت بطور کامل رو داریم.

 7. خرید عسل طبیعی از زنبور دارهای شما چه مزیتی نسبت به سایر زنبور دارا داره؟

  1. با سلام و احترام

   ما عسل‌ها رو با تضمین طبیعی بودن خدمت‌تون ارائه میدیم. این موضوع در پایین صفحات فروشگاه ما هم ذکر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.7/5 - (87 امتیاز)