خرید عسل طبیعی آنلاین- عطارخان

خرید عسل طبیعی در تهران

آزمایش عسل‌ها | ارائه نتایج آزمایش | بررسی فرآیند تولید زنبورداران

محصولات

مصرف عسل- خرید عسل- عطارخان

چرا خرید و فروش عسل مهم شده؟

بعد از همه‌گیری کرونا و درک اینکه فعلا داروی برای اون وجود نداره، افراد تنها راهکار رو در تقویت سیستم ایمنی بدن‌شون دیدن. از این رو افراد سعی کردن توجه بیشتری به تغذیه و سلامتی‌شون داشته باشن. در این راستا، بسیاری از افراد با توجه به خواص عسل در تغذیه و سلامتی، در لیست خرید خودشون عسل طبیعی رو هم قرار دادن. از سوی دیگه، تجربه و تحقیقات نشون داده که ژل رویال و عسل در درمان کرونا می‌تونن مفید باشن.

عسل طبیعی- خرید عسل- عطارخان

عرضه و تقاضای عسل

طبق اطلاعات بدست آمده، در سراسر دنیا هفت برابر بیشتر از عسل تولید شده عسل مصرف می‌شود و تقاضا برای این محصول به طور مداوم در حال رشد است. متأسفانه، به همین دلیل است که عسل‌های تقلبی (مصنوعی) به طور فزاینده‌ای وارد بازار می‌شوند.

انتخاب عسل- خرید عسل- عطارخان

معیار انتخاب و خرید عسل طبیعی

افراد به طور پیش‌فرض معیارهایی برای انتخاب عسل دارند. این معیارهای انتخاب از طریق مواردی مثل عطر و طعم عسل و غلظت و رنگ آن برای این افراد قابل تشخیص است. با نیاز به افزایش تولید و فروش این نعمت طبیعی و شفابخش، برخی تولیدکنندگان به منظور افزایش سود و با دانستن معیارهای خرید مصرف‌کنندگان، اقدام به تولید عسل‌هایی با معیارهای مطلوب مصرف کننده نموده‌اند.

باید توجه نمود که تولیدکنندگان می‌توانند به طور غیرطبیعی هر کدام از موارد شامل رنگ، طعم، غلظت و عطر عسل را به صورت جداگانه یا ترکیبی در عسل تغییر دهند تا فروش عسل‌های خود را افزایش دهند. در این قبیل موارد، مصرف کننده ممکن است به اشتباه عسلی مصنوعی را خریداری نماید.

عسل مصنوعی- خرید عسل- عطارخان

عسل مصنوعی چیست؟

گاهی اتفاقاتی مانند حمله آفات و یا بروز بیماریهایی در بین زنبورهای مناطق مختلف جهان، باعث می‌شود عسل طبیعی کمیاب‌تر شود. این موضوع بطور مستقیم بر خرید و فروش و نهایتا قیمت عسل طبیعی تاثیر خواهد گذاشت. عدم وجود عسل طبیعی منجر به توسعه عسل‌های مصنوعی و ارزان‌تری خواهد شد که به طور معمول توزیع می‌شوند. گاهی اوقات افراد سودجو این عسل‌ها را حتی هم قیمت عسل طبیعی به فروش می‌رسانند.

نوعی از عسل‌های مصنوعی وجود دارند که از شربت شکر ساخته شده‌اند. فقط طعم آن‌ها ممکن است شبیه به عسل طبیعی و واقعی باشد. اما در واقع این عسل‌های مصنوعی ارزش غذایی پایینی داشته و فاقد مواد مقوی و مغذی هستند.

 عسل‌های مصنوعی دیگری نیز وجود دارند که فرآیند تهیه آن‌ها غیراستاندارد است و در گرمای شدید و غیرمعمول فرآوری می‌گردند. درجه حرارت بالا باعث از بین رفتن مواد مغذی موجود خواهد شد. پس از قرار دادن این عسل‌ها در گرمای غیراستاندارد، آن‌ها را با آب رقیق می‌کنند. این فرآورده رقیق شده سپس با دکستروز، ملاس و شربت ذرتی که فروکتوز بالایی دارد، شیرین می‌شود تا بیشتر شبیه عسل طبیعی شود.

زنبوردار- خرید عسل- عطارخان

اشتباه مهلک زنبورداران ناآگاه

با توجه به ماهیت فیزیکی و غلظت طبیعی عسل، برخی از زنبورداران برای سهولت و تسریع کار خود در مراحل مختلف تولید عسل، به آن حرارت می‌دهند.  شاید این موضوع تفاوت محسوسی در عطر و طعم عسل نداشته باشد، اما متاسفانه موجب افت شدید کیفیت محصول نهایی به لحاظ ارزش غذایی می‌گردد. در این حالت شما عسل را از زنبوردار خریده‌اید اما ارزش غذایی آن ...

در اینجا بهتر است یک تجربه پندآموز شخصی را به اشتراک بگذاریم. مدت‌ها قبل برای خرید عسل به سراغ یکی از کهنه‌کارترین زنبورداران در یکی از مناطق تولید عسل رفتیم. عسل خریداری شده از جنبه‌های مختلف در یکی از آزمایشگاه‌های تهران مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه به شدت ما را متعجب کرد: عسل طبیعی نبود!
ابتدا به جواب آزمایشگاه شک کردیم، زیرا می‌دانستیم آن زنبوردار از مواد مصنوعی در تولید عسل استفاده نمی‌کند. وقتی با کارشناس صحبت کردیم، او برای ما توضیح داد که استفاده از حرارت بسیار بالا در فرآیند تولید عسل موجب شده است تا عسل ماهیتی مصنوعی پیدا کند. این نتیجه واقعا برای ما عجیب ولی بسیار آموزنده بود!
در نهایت ما برگه آزمایش را به زنبوردار عرضه نمودیم و توضیح دادیم که حرارت چه بر سر کیفیت عسل خواهد آورد!

راه حل نهایی در خرید مطمئن عسل

تنها راه حل علمی که در اینجا به افراد کمک می‌نماید تا بتوانند انتخاب صحیحی در خرید مرغوبترین عسل‌های طبیعی از یک فروشگاه تخصصی عسل داشته باشند، بهره‌گیری از نتایج آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های مواد غذایی است. این آزمایش‌ها با جزئیات و دقت بالا مقادیر مهمترین پارامترهای موجود در عسل را مشخص نموده و حتی نتایجی را از کیفیت تولید عسل به دست می‌دهند. سفارش و خرید انواع عسل طبیعی اصل در شهرهای بزرگ و صنعتی نظیر تهران و اصفهان قدری مشکل است. زیرا در این قبیل شهرها، انبوهی از عسل‌های صنعتی و پاستوریزه در فروشگاه‌ها ارائه می‌شود و دسترسی به عسل خام و ارگانیک به همراه برگه آزمایش دشوار است.

برخی سوال‌های متداول مشتریان

4.7/5 - (28 امتیاز)
سوالات پرتکرار مشتریان و جواب‌های آن‌ها

بهترین نوع عسل چیست؟

این سوال را از چندین جهت می‌توان پاسخ داد. اگر منظور نوع گیاه استفاده شده توسط زنبور مد نظر باشد، باید گفت که هر گیاهی خواص و عطر و طعم مخصوصی به عسل خواهد داد. از سویی دیگر، عسلی که کمترین میزان دخالت غیر طبیعی را در فرآیند تولید داشته باشد، بهترین نوع عسل محسوب می‌شود. 

تشخیص عسل اصل و طبیعی چگونه است؟

روش‌های گوناگونی برای تست عسل در فضای مجازی و اینترنت وجود دارد که برخی از آن‌ها بسیار عجیب و غریب هستند! مطمئن‌ترین راه تشخیص عسل طبیعی و اصل توجه به نتایج برگه آزمایش آن‌هاست.

تضمین کیفیت عسل عطارخان چگونه است؟

چنانچه عسل‌های عطارخان را در آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو آزمایش نموده و نتایج آن حکایت از غیرطبیعی بودن عسل‌ها داشت، کلیه‌ی هزینه‌های خرید و آزمایش مشتری در کمتر از یک روز کاری به ایشان بازگردانده خواهد شد.

چگونه کیفیت کار زنبورداران را بررسی می‌نمایید؟

ما بطور مرتب با زنبورداران در ارتباط هستیم و جزییات فرآیند تولید آن‌ها را بررسی می‌نماییم. همچنین با بازدید حضوری از کندوها و محل فرآوری عسل، جزییات فرآیند تولید ارزیابی خواهد شد.