در حالی که مشکلات به جمعیت زنبورهای جهان حمله می کنند، دانشمندان ولزلی وارد عمل می شوند

در بهار 2020، هدر ماتیلا، استاد علوم زیستی در ولزلی، در انتظار محموله ای از زنبورهای عسل برای کندوها در محوطه دانشگاه بود.

ماتیلا در بوستون، در مجاورت منطقه درختکاری آرنولد زندگی می کند. او بیان می‌دارد: “من قبلاً آنها را به عنوان تمرین در خانه نداشتم. اما از زمان همه‌گیری، من هر سال زنبورهایی را در حیاط خانه می‌داشتم، زیرا آنها بسیار آرامش‌بخش هستند. مثل تماشای آبشار است.”

ماتیلا در تاندر بی، انتاریو بزرگ شد. او در دانشگاه گوئلف که برای چندین دهه یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های زنبور عسل را در اختیار داشت، در رشته جانورشناسی تحصیل کرد. او یک دوره زیست شناسی زنبور عسل را گذراند و موضوع خود را پیدا کرد. او می‌گوید:

من همیشه حیوانات را دوست داشتم و حیوانات اجتماعی را دوست دارم. من عاشق تماشای تعامل انسانها هستم. من عاشق تماشای تعامل سگ هایی هستم که در طول عمرم داشته ایم. و زنبورهای عسل واقعاً امتداد آن هستند.

هدر ماتیلا کندو را چک می کند.
هدر ماتیلا کندو را چک می کند.

در ابتدای ترم، ماتیلا دانش‌آموزان را در کلاس زیست‌شناسی مقدماتی خود می‌برد تا زنبورها را ملاقات کند. او می گوید: ملاقات با زنبورها هرگز آسان نیست. حتی برای من هم اینطور نبود. می خواستم اولین هفته ای که در آزمایشگاه زنبور عسل کار می کردم، دستانم را در جیبم فرو کنم. اما چیزی در مورد زنبورها وجود دارد. دانش آموزانی که تازه وارد زنبورهای عسل شده اند اغلب از این که کندوها بوی فوق العاده ای دارند تعجب می کنند و صدای وزوز زنبورها – زمزمه کندو – آرامش بخش است.

ماتیلا می گوید که زنبورهای عسل یک موضوع تحقیقاتی ایده آل برای دانشجویان کارشناسی هستند. هنگامی که حیوانات را مطالعه می کنید، می خواهید آنها را در محیط طبیعی خود ببینید و زنبورها را می توان در محوطه دانشگاه نگهداری و مشاهده کرد.

اکنون که کندوهای ولزلی به محوطه دانشگاه بازگشته اند، دانش آموزان به آزمایشگاه ماتیلا می روند تا در مورد این موجودات که به عنوان گرده افشان، مرکز تولید غذای جهانی هستند، بیاموزند. دنیا به محققین زنبور عسل نیاز دارد، زیرا زنبورهای اهلی و وحشی در خطر هستند. تهدیدها شامل تغییرات آب و هوایی، از دست دادن زیستگاه و تکه تکه شدن، پاتوژن ها، آفت کش ها و شیوه های کشاورزی است که بر تنوع زنبور عسل تأثیر می گذارد. درک زنبورها هرگز مهمتر از این نبوده است. ما با دانشمندانی صحبت کردیم که از ولزلی برای انجام تحقیقات در آزمایشگاه و میدان خارج شده اند.

خوشه ای از زنبورها
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *