3 مرحله در چرخه زندگی زنبور عسل

[ad_1]

وقتی به زنبور عسل فکر می کنیم، بیشتر ما به شکل بالغ این حشره توجه داریم. همان زنبوری که در اطراف حیاط خلوت ما وزوز می کند و وقتی خیلی نزدیک می شود کمی اضطراب ایجاد می کند. چند وقت یکبار به این فکر می کنید که این زنبورها واقعاً از کجا سفر می کنند؟ ابتدا لازم است قدری در خصوص ملکه بدانیم.

ملکه زنبور عسل

همانطور که احتمالاً بسیاری از شما می دانید، ملکه زنبور عسل مسئول تخم گذاری است. ملکه برای جفن‌گیری کندو را ترک کرده و به نزدیکی منطقه پرواز نبورهای نر خواهد رفت. اینجا جایی است که زنبورهای نر در اطراف پرسه می زنند و منتظر حضور ملکه هستند. او دقیقاً می داند کجا باید برود و زمان کمی را تلف می کند. پس از همه، او باید به کندو برگردد و وظایف خود را آغاز کند.

هنگامی که زنبورهای نر یک زنبور ملکه را مشاهده می کنند، بر فراز او پرواز می کنند و سعی می کنند خود را درست در موقعیت مناسب قرار دهند تا بتپوانند اندوفالوس خود را با مکان مناسب روی ملکه هماهنگ کنند. زنبورهای نر فقط یک کار در کلنی دارند و آن جفت گیری با یک ملکه است. در واقع، بعد از اینکه آنها با یک ملکه جفت گیری کردند، خواهند مرد! آنها وظیفه خود را انجام داده اند و دیگر برای بقای کلنی ضروری نیستند.

یک ملکه چندین پرواز جفت گیری با زنبورهای نر انجام می‌دهد تا بتواند تمام اسپرم مورد نیاز خود را برای رشد کلنی جمع آوری کند. وقتی کارش تمام شد، به کندو برمی گردد و دیگر هرگز آنجا را ترک نمی کند.

3 مرحله در چرخه زندگی زنبور عسل

مراحل چرخه زندگی عموماً برای همه زنبورهای عسل (زنبور نر، کارگر یا ملکه) یکسان است. چندین تفاوت منحصر به فرد وجود دارد که به تعیین نوع زنبوری که تخم به آن تبدیل می شود کمک می کند. برای مثال، رشد یک زنبور نر به طور متوسط ​​حدود 24 روز طول می کشد. یک ملکه حدود 16 روز طول می کشد و یک زنبور کارگر به طور متوسط ​​18 تا 22 روز پس از بیرون آمدن از تخم به بلوغ می رسد.

سه مرحله اصلی در چرخه زندگی زنبور عسل وجود دارد. بنابراین، بیایید از ابتدای آن شروع کنیم!

مرحله تخم

کندو از سلول های شش ضلعی با طراحی پیچیده تشکیل شده است. برخی از این سلول ها برای نگهداری عسل و برخی دیگر برای جوجه کشی تخم ها استفاده می شود. زنبورهای کارگر سلول هایی می سازند تا زنبورهای بالغ آینده را در خود جای دهند: سلول های افقی برای زنبور ملکه و سلول های عمودی برای کارگران و زنبورهای نر است. برخی از سلول‌ها بزرگ‌تر از بقیه ساخته می‌شوند و این سلول‌ها به‌طور خاص برای زنبورهای نری هستند که اندازه‌شان بزرگ‌تر از یک زنبور کارگر معمولی است.

یک ملکه بر اساس نیاز کلنی در داخل سلول ها تخم می گذارد. او تصمیم خواهد گرفت که آیا تخمک باید بارور شود (زنبور کارگر یا ملکه) یا بارور نشود (زنبور نر). او به تخمگذاری ادامه می دهد تا زمانی که ذخیره اسپرم او تمام شود، که ممکن است سال ها طول بکشد!

هنگامی که بقیه کندو متوجه شدند که او در نقش خود (به عنوان تولید مثل کننده) کند می شود، بقیه کندو شروع به آماده شدن برای ایجاد یک ملکه جدید می کند. آنها سلول های ملکه را می سازند و تخم های بارور شده را به داخل آنها منتقل می کنند. لاروها تا زمانی که اولین زنبور ملکه جدید از سلول بیرون بیاید، رژیم غذایی ژل رویال را ادامه خواهند داد. او ملکه جدید کندو می شود و روند جفت گیری را دوباره شروع می کند.

مرحله لارو

سه روز پس از اینکه تخمک در یک سلول قرار گرفت، به مرحله بعدی فرآیند می‌رود. تخم تبدیل به لارو می شود که شبیه یک کرم سفید کوچک است. از لاروها توسط زنبورهای پرستار مراقبت می شود که زنبورهای کارگری هستند که وظیفه اصلی آنها تغذیه زنبورهای در حال رشد است.

لاروها در 3 تا 4 روز اول زندگی خود به طور یکسان تغذیه می شوند. ژل رویال ماده ای است که توسط زنبورهای پرستار تولید می شود. ژل رویال یا شیر زنبور عسل، همانطور که اغلب نامیده می شود، حاوی سطوح بالایی از پروتئین، آب، چربی ها و ویتامین ها است تا به یک وعده غذایی ایده آل برای لاروهای در حال رشد تبدیل شود. با این رژیم غذایی مغذی، لاروها به سرعت رشد می کنند و پوست بیرونی خود را چندین بار می ریزند تا با رشد خود سازگار شوند.

بسته به نوع زنبوری که قرار است لارو به آن تبدیل شود، زنبورهای کارگر بعد از حدود 6 روز سلول تخم را با موم می‌بندند.

مرحله شفیره

در مرحله بعدی رشد، لاروها به طور قابل توجهی خود را تغییر می دهند. دور خود پیله خواهند ساخت. در داخل، آنها شروع به توسعه تمام اندام‌های زنبور عسل می کنند، از جمله بال ها، پاها و شکم. این مرحله بسته به نوع زنبور عسل بالغ بین 7 تا 15 روز طول خواهد کشید.

پس از آماده شدن برای بیرون آمدن، راه خود را از سلول پوشیده از موم خارج می کنند و به بقیه کندو می پیوندند تا نقش خود را در کلنی ایفا کنند. آنها بالاخره به مرحله نهایی چرخه زندگی خود رسیده اند – مرحله بزرگسالی!

خودم من که موقع خرید عسل فکر نمی‌کردم تولید کننده این ماده یه همچین داستانی پشتش باشه!

منبع:

https://dteklivebeeremoval.com/category/bee-news/

[ad_2]

Source link

به این post امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *