قیمت عسل طبیعی در هند و معرفی 10 مارک عسل خالص و ارگانیک در این کشور

عسل یکی از متنوع ترین مواد آشپزخانه است که نه تنها در آشپزی بلکه در مراقبت از پوست ، مراقبت از مو ، درمان های کاهش وزن و سایر شرایط بهداشتی استفاده می شود. در هند عمدتا از عسل در مراسم مذهبی نیز استفاده می شود. عسل خالص دارای طعم شیرین ، صاف و ته رنگ گرم است که احساس شادابی و سلامتی را در فرد ایجاد می کند. مهم نیست که چگونه عسل مصرف می کنید – همیشه مفید ، خوشمزه و سرشار از فواید سلامتی است.

با مزایای بسیار زیاد و متنوعی که عسل های برندهای مختلف ارائه می دهند، طبیعی است که بخواهید بهترین عسل را از بهترین مارک ها مصرف کنید. از آنجا که عسل از فرآیندهای کاملاً طبیعی تهیه می شود، خرید عسل اصل بهترین انتخاب است و برخی از مارک های برتر، عسل خالص را با قیمت مناسب می فروشند. با این حال ، این غذای سالم انواع مختلفی دارد که می تواند گیج کننده باشد. به همین دلیل ما 10 مارک برتر عسل در هند را برای شما آورده ایم. مورد دلخواه خود را انتخاب کنید و مراقب سلامت خود باشید.

در اینجا قیمت های عسل طبیعی مربوط به هر برند ذکر شده است، اگر میخواهید بیشتر در مورد عوامل اصلی تاثیرگذار در قیمت عسل طبیعی بدانید، مقاله ی قیمت عسل طبیعی را از دست ندهید!

10 مارک برتر عسل در هند 2021

بازار هند دارای مارک های زیادی است که عسل می فروشند. با این حال ، برای به دست آوردن حداکثر مزایای استفاده از عسل ، میتوانید برند هایی را انتخاب کنید که عسل خام میفروشند، چراکه این نوع عسلی است که مواد مغذی زیادی را بدون شیرینی و مواد نگهدارنده بطور طبیعی داراست. اگرچه عسل با نام تجاری بطری جذاب تر به نظر می رسد ، اما عسل طبیعی است که باید مصرف شود و ظاهری کدر دارد ، با گذشت زمان متبلور می شود و گاهی هم خیلی شیرین نیست. همیشه برچسب قند اضافه شده را بررسی کنید- و اگر چنین بود ، بطری را آنجا بگذارید و آن را نخرید!. در زیر ، ما لیست برترین مارک های عسل در هند را ارائه می دهیم ، با این حال، برچسب ها را بخوانید و خودتان تصمیم بگیرید که کدام را می خواهید مصرف کنید.

با بسته بندی بطری های شیشه ای ، لازم نیست نگران مواد مضر ناشی از شستشوی پلاستیک به عسل باشید.

  1. عسل هیتکاری ( Hitkari Honey)

عسل هیتکاری یکی از معتبرترین مارک های عسل در هند است. در سال 2010 بیان شد که تولیدکنندگان عسل هیتکاری از آنتی بیوتیک در عسل استفاده نمی کنند و محصول آنها اصل است. بر خلاف تولیدکنندگان بزرگ که برای جلوگیری از عفونت ها آنتی بیوتیک ها را در کلنی زنبور عسل تحت فشار قرار می دهند ، این برند ادعا می کند که فقط در فصل کار می کند. این برند همچنین در زمینه تولید نوشیدنی های سالم و شربت فعالیت می کند.

قیمت 500 گرم عسل هیتکاری حدود 350 روپیه است.

  1. عسل دابور (Dabur Honey)

بزرگترین تولید کننده داروهای آیورودا و محصولات مصرفی طبیعی هند ، دابور ، قرن ها است که وجود دارد و رد حضور قوی در ذهن مردم دارد. عسل دابور نیز وعده این برند را برای حفظ خلوص و سلامتی و ارائه 100٪ عسل خالص برای شما تکرار می کند. جنگلهای Sundarbans منابع عسل دبور هستند و عاری از مواد شیمیایی و نگهدارنده هستند.

بسته بندی بطری شیشه ای یک مزیت دیگر این برند است و این اطمینان می دهد که هیچ گونه مواد مضر به ظروف پلاستیکی یا فلزی بدون خط منتقل نمی شود.

قیمت
1 کیلوگرم 349 روپیه
500 گرم 179 روپیه
250 گرم 99 روپیه

عسل بیز (Beez Honey)

عسل Beez با وجود نام تجاری جدید ، ده سال است که عسل طبیعی و با کیفیت بالا تولید می کند. وضعیت کارخانه پردازش هنر حداقل یا صفر تداخل را با دست تضمین می کند. آنها عسل ممتاز را به کشورهای دیگر در سراسر جهان صادر می کنند و با انواع زیادی از عسل برای اهداف خاص سروکار دارند.

قیمت
1 کیلوگرم 380 روپیه
340 گرم 160 روپیه
250 گرم 99 روپیه

  1. عسل ارگانیک زنبور کوچک (Little Bee Organic Honey)

این تولید کننده ی عسل ممتاز و برجسته ، انواع مختلفی از عسل ، مانند عسل طبیعی ، عسل ترکیبی ، عسل درجه یک و عسل ارگانیک را تولید می کند. فرآیند استخراج عسل با سخت ترین استانداردهای بهداشتی با دست انجام می شود. این برند همچنین یکبار به دلیل خلوص و کیفیت برنده جایزه APEDA شده است. از آنجا که یک برند برتر است ، گران به نظر می رسد ، اما هنگامی که آن را بچشید ، مشتری وفادار خواهید شد.

قیمت 500 گرم عسل زنبور کوچک حدود 600 روپیه است.

  1. عسل آپیس هیمالیا (Apis Himalaya Honey)

عسل Apis Himalaya با تکنولوژی مدرن و بدون استفاده از مواد شیمیایی فرآوری می شود. کیفیت خوب است و قیمت ها مقرون به صرفه است. این شرکت دارای یک آزمایشگاه داخلی و یک کارخانه فرآوری در سطح جهانی است که عسل را تهیه می کند و جنبه های تغذیه ای آن را حفظ می کند. انواع مختلفی از عسل را ارائه می دهد و شما می توانید بر اساس نیازهای خاص خود انتخاب کنید. طعم آن شیرین است ، به راحتی روی نان و روتیس پخش می شود. همچنین می تواند قند شما را در فنجان چای یا قهوه جایگزین کند. اگر آن را زیاد گرم نکنید، می توانید از آن برای پخت و پز نیز استفاده کنید.

یک بطری 1 کیلویی عسل Apis قیمت 440 روپیه دارد.

6.دیو عسل (Dyu Honey)


Dyu در زبان سانسکریت به معنای “درخشش” است ، و این همان چیزی است که مارک نشان می دهد. هر قطره عسل از Dyu با ترکیب طبیعی می درخشد. این مارک عسل خالص و طبیعی استخراج شده را با فرآیندهای کمکی ساخته شده توسط بشر به فروش می رساند تا از کندو تا بطری بسته بندی شود. لذا این عسل دارای خواص درمانی است و همه می توانند از عسل Dyu استفاده کنند که به طور طبیعی شیرین است و حاوی قندهای اضافی نیست. این عسل یک همراه عالی برای غذای شما است!

یک بطری یا 315 گرم عسل Dyu تقریباً 270 روپیه قیمت دارد.

7. عسل خالص زندو (Zandu Pure Honey)


این واقعیت را نمی توان انکار کرد که عسل خالص زندو سالهاست که وجود دارد. طعم ، عطر و ضخامت عسل طبیعی فرآوری نشده را می توان با یک بطری عسل خالص Zandu به خوبی تجربه کرد. حاوی قندهای اضافی نیست و چربی ندارد. یک آزمایشگاه آلمانی تایید کرده است که عسل زندو خالص است و حاوی قندهای اضافی نیست.

یک بطری 500 گرم عسل خالص Zandu تقریباً 199روپیه قیمت دارد

8. عسل مانترا 24 (24Mantra Honey)


عسل مانترا با گواهی ارگانیک، بدون مواد نگهدارنده و شیمیایی ، به طور طبیعی از گلهای مختلف در محدوده هیمالیا فرآوری می شود. عسل مانترا پس از فیلتر کردن با دخالت کمی و آلودگی صفر بسته بندی می شود ، بنابراین خواص طبیعی و سالم خود را حفظ می کند. طعم فوق العاده ای دارد و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی مضر است. از عسل مانترا برای اهداف مختلف مانند آشپزی ، زیبایی و اهداف درمانی استفاده می شود.

شما می توانید یک بطری 250 گرم عسل مانترا 24 را با تقریباً 270 روپیه تهیه کنید.

  1. عسل پاتانجلی (Patanjali Honey)

پاتانجالی در سالهای اخیر نامی نیک برای خود ایجاد کرده است. این مارک ادعا می کند که عسل آن فرآوری نشده و طبیعی است ، اگرچه نگرانی هایی در مورد رسوب عسل در پایین در بطری های پاتانجالی وجود دارد. این مارک تصریح کرده است که عسل خالص تمایل دارد ترکیب خود را بر اساس فصول تغییر دهد. پاتانجالی آیورودا را به سطح دیگری رسانده است ، بنابراین بسیاری از مردم از تعهد این برند به خلوص مطمئن هستند.

با قیمت ارزان تر از سایر مارک های عسل ، یک قوطی 1 کیلویی عسل پاتانجالی را می توانید فقط با 260 روپیه خریداری کنید.

قیمت
1 کیلوگرم 260
500 گرم 136
250 گرم 75

  1. بایادیانات مادو (Baidyanath Madhu)

در مورد عسل ، بعید است که عسل مارک Ayurveda هیچ اشاره ای نکند. بایادیانات مادو که به دلیل خلوص و اصالت خود مشهور است ، از جنگل های Sundarbans و برخی از رشته های هیمالیا سرچشمه می گیرد. در مورد مواد شیمیایی و افزودنی ها بحثی وجود ندارد و مطمئن باشید با این عسل از مزایای عسل طبیعی بهره مند می شوید.

شما می توانید یک بطری 1 کیلوگرمی بایادیانات مادو را به قیمت 310 روپیه (Rs) خریداری کنید.

منابع:

وب سایت عطارخان

وب سایت گرابن

فروشگاه آمازون محصولات هندی، بخش فروش عسل

به این نوشته امتیاز دهید

به این post امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *