5 عسل برتر جهان و دلیل گران بودن آنها

عسل در انواع و بسته بندی های مختلف وجود دارد. عوامل بسیاری می توانند بر قیمت عسل تاثیر بگذارند و موجب تفاوت های فاحش شوند. در این مقاله به 5 عسل برتر در جهان اشاره می شود و دلایلی برای قیمت های بالای آنها ارائه می گردد.

عسل های برتر در دنیا- عطارخان

قانونی طلایی که به رمزگشایی ارزش عسل اصلی کمک می کند این است که عسل طبیعی باید توسط زنبور ساخته شود و چیزی جز آن نیست. اما، با این وجود، ارزش عسل، ظاهر و طعم آن می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند آب و هوا، منطقه و گیاهان و جانوران آن قرار گیرد. تفاوت حاصله را می توان با بررسی های دقیق تعیین کرد، بنابراین مجموعه ای از 5 بهترین عسل جهان را به شما معرفی میکنیم!

5. عسل یونانی از ایکاریا – هزینه هر اونس 6.88 دلار!

عسل یونانی خام از ایکاریا کمیاب تر است و قیمت بالایی برای یک قوطی 920 گرمی 220 دلار دارد! این عسل فقط از زنبورهایی که گیاه، درختان کاج و سایر گیاهان ایکاریا، جزیره یونانی که در دریای اژه واقع شده است، تولید می شود. این عسل دارای رنگ قهوه ای تیره و همچنین بافت و شیرینی است.

4. Honey Best of Bierz – هر کیلو 150 دلار هزینه دارد!

Miel Lo Mejor del Bierz چهارمین عسل گران قیمت جهان است که در اروپا تولید می شود. این عسل منحصر به فرد از زنبورهایی تهیه شده است که از گیاهان موجود در استان لئون در اسپانیا استفاده می کنند. این یک عسل منحصر به فرد و کمیاب است که از روستای کمپونارایا در منطقه ال بیرزو می آید . این عسل آنقدر خوب است که لیست های انتظار زیادی برای دریافت محموله های آن وجود دارد.

3. عسل رویال یمن سدر – هر کیلو 1000 دلار

عسل سدر بیشتر به دلیل اهداف دارویی و فواید سلامتی آن مشهور است. به دلیل تقاضای زیاد، این عسل در ایالات متحده تا 1000 دلار در هر کیلو گران شده است. منشأ عسل رویال یمن سدر کوه های حضرموت یمن است و توسط زنبورهایی تولید می شود که مواد درخت سدر موجود در یمن و عربستان را جمع آوری می کنند. با این حال، از آنجا که تقاضا برای این عسل در مقایسه با تولید بسیار زیاد است، برای مردم متوسط ​​به راحتی قابل دسترسی نیست. البته باید دانست که عسل کنار در ایران، همان عسل درختان سدر است و ارزش غذایی بالایی دارد، اما به اندازه ی عسل یمن در دنیا معروف و شناخته شده نیست.

2. Rare Harvest نیوزلند Manuka Honey – 1،780.00 دلار

عسل لاکچری مانوکا- عطارخان

دومین عسل برتر جهان عسل است، Manuka Honey، معمولاً به دلیل داشتن بالاترین رتبه MGO/UMF شناخته شده است. این محصول توسط شرکت The True Honey تولید می شود و هر دسته تولید شده فقط شامل 1000 شیشه است که این عسل را به یک محصول عالی در بازار تبدیل می کند.

1. عسل الویش – هر گرم 6،800 دلار

گرانترین عسل، عسل الویش است که به عنوان “شهد واقعی خدایان” نیز شناخته می شود. عسل الویش از قسمت شمال شرقی ترکیه در یک غار دره Saricayir بدست می آید. این عسل دارای قوام ضخیم و دارای رنگ طلایی است اما مهمتر از همه، دارای محتوای معدنی غنی است و مزایای دارویی را ارائه می دهد.

در انتها لازم است بدانید که وقتی قصد خرید عسل دارید، لزوما قیمت های نجومی بیانگر کیفیت و طبیعی بودن نیست.

 

منبع کمکی:

https://www.cookist.com/here-are-the-5-top-honeys-in-the-world-and-why-they-are-so-expensive/

به این post امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *