7 مورد از فایده‌های اتحادی شیرین و قدرتمند

شیر و عسل با هم ترکیب می شوند و یک نوشیدنی خوشمزه و سالم را ایجاد می کنند که سرماخوردگی را شفا می دهد و نیرو بخش است. شیر با عسل فقط یک ترکیب موفق از دو محصول سالم نیست، بلکه یک محصول جدید است که بسیار سالم تر و مقوی تر از تک تک آن‌ها است. مرسوم است که برای سرفه شیر با عسل بنوشید، اما ارزش این نوشیدنی سفید و شیرین به همین جا ختم نمی شود. اگر بتوانید با خرید عسل طبیعی و شیر تازه و بدون مواد افزودنی، این معجون را آماده کنید، می توانید حداکثر استفاده را از این ترکیب ببرید.

خواص شیر و عسل- عطارخان

شیر حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است و عسل حاوی ترکیبات بیوشیمیایی ارزشمندی است. در این مقاله نمی‌ خواهیم که به طور جداگانه خواص عسل یا شیر را توصیف کنیم؛ بنابراین بلافاصله شروع به بررسی خواص ارزشمند شیر و عسل می کنیم.

در عهد عتیق، قلمرو اسرائیل “سرزمین شیر و عسل” نامیده می شود. دست کم این چیزی است که موسی هنگامی که پس از 40 سال سرگردانی در بیابان به سرزمین موعود آمد، فریاد زد.

خواص شیر و عسل در زیبایی و درمان:

1. شیر و عسل در صبح برای استقامت

فقط یک لیوان شیر گرم با عسل در طول روز انرژی بخش است. استقامت بدن را در ریتم پرتنش یک شهر مدرن بهبود می بخشد و به لطف پروتئین ها و کربوهیدرات ها، فرآیند متابولیک را در افراد در هر سنی تحریک می کند. بله، صبح شیر با عسل نه تنها برای کودکان، بلکه برای افراد مسن نیز مفید است.

واقعیت این است که در فرآیند هضم، پروتئین های حیوانی از شیر به آنزیم های اساسی و اسیدهای آمینه تبدیل می شوند و مقدار اضافی آن برای ذخیره انرژی حیاتی استفاده می شود. پروتئین های شیر بخش اصلی رژیم غذایی انسان هستند و عسل به عنوان یک محرک متابولیک عمل می کند.

2. شیر با عسل برای آکنه و مراقبت از پوست

از خواص ضد میکروبی و پاک کننده شیر و عسل به طور سنتی در زیبایی برای درمان مشکلات پوستی (جوش، آکنه، جوش) و همچنین صاف شدن چین و چروک ها و درخشندگی پوست استفاده می شود. بی دلیل نیست که بسیاری از استراحتگاه های SPA مجموعه ای از روشهای درمانی را برای پاکسازی پوست با شیر و عسل، حمام شیر و عسل (حمام کلئوپاترا) و غیره به مشتریان ارائه می دهند.

3. ترکیب شیر و عسل برای هضم خوب

شیر و عسل به دلیل وجود پربیوتیک ها که باعث رشد و توسعه پروبیوتیک ها می شوند – میکروارگانیسم های مفید (باکتری هایی) که دائماً در روده ها زندگی می کنند و در فرایند گوارش شرکت می کنند، برای سیستم گوارش مفید است.

در این مورد، ترکیب موفقیت آمیز خواص بیوشیمیایی عسل طبیعی و بیفیدوباکتریهای موجود در شیر، تأثیر گذار است. الیگوساکاریدها و کربوهیدرات های موجود در عسل رشد بیفیدوباکتری ها را تحریک می کند، که به نوبه خود به طور فعال عملکرد روده ها را بهبود بخشیده و گوارش را تسهیل می‌کند.

بنابراین، نوشیدن منظم شیر با عسل تعادل باکتریایی را در روده برقرار نموده و نفخ و یبوست را از بین می برد. همچنین مدفوع را نرمال می کند و رشد و توسعه باکتری های مضر را سرکوب و در نتیجه سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید.

4. شیر و عسل برای استخوان

به ما گفته اند که شیر در کودکی برای استخوان ها مفید است و ما را متقاعد کرده اند که یک لیوان شیر گرم در شب بنوشیم. ترکیب شیر و عسل باعث افزایش میزان کلسیم در بدن می شود و همچنین جذب کلسیم توسط دستگاه استخوانی بدن را بهبود می بخشد.

تحقیقات علمی نشان داده است که عسل جذب کلسیم را تا 50 درصد بهبود می بخشد.

تا حد زیادی از مزایای شیر و عسل برای جلوگیری از پوکی استخوان و فرآیندهای التهابی در بافت مفصلی استفاده می شود. کافی است صبح یا عصر به طور مرتب، یک لیوان نوشیدنی گرم از این ترکیب میل نمایید.

5. شیر با عسل برای بی خوابی

اگر دیابت ندارید، اما بی خوابی دارید، وقت خود را برای خوابیدن تلف نکنید؛ بلکه به یک لیوان شیر گرم (با دمای کمتر از 37 درجه سانتیگراد)، یک قاشق عسل طبیعی اضافه نمایید. عسل تولید انسولین را افزایش می دهد، که باعث ترشح تریپتوفان می شود که مسئول خواب آلودگی بعد از غذا است.

البته، تریپتوفان به سروتونین و ملاتونین تجزیه می شود، اما چه فرقی برای شما دارد – زمانی که بعد از خوردن شیر با عسل، زنجیره تجزیه اسیدهای آمینه رخ داد، در خواب شدید هستید. بنابراین، شیر و عسل را می توان برای درمان بی خوابی توصیه کرد که با تحقیقات علمی تأیید شده است.

6. فواید برای افراد مسن

از زمان های قدیم، مردم سعی کرده اند و اکنون نیز سعی می کنند که دوره جوانی را افزایش دهند و تا جایی که ممکن است شادابی را حفظ نمایند. رومیان باستانی، مصری ها، یونانی ها، هندی ها و چینی ها برای طولانی شدن عمر شیر با عسل می نوشیدند و این ترکیب را اکسیر زندگی می نامند.

امروزه خواص آنتی اکسیدانی مخلوط شیر و عسل به صورت علمی اثبات شده است. آنتی اکسیدان ها پیری پوست را کند می کنند و چین و چروک و لکه های پیری را صاف می نمایند. البته در این مورد، عسل نقش اصلی را بازی می کند، اما شیر روند استفاده از عسل را خوشایند می کند.

7. شیر با عسل برای سرفه و سرماخوردگی

همانطور که در بالا ذکر شد، ترکیب شیر و عسل بسیار موثرتر از شیر و عسل به طور جداگانه است که با تحقیقات علمی تأیید می شود. شیر با عسل می تواند نه تنها با ARVI و آنفولانزا، سرماخوردگی و سرفه، بلکه با استافیلوکوک نیز مقابله کند.

سخن پایانی

گرچه توجه به خواص عسل و شیر به تنهایی ارزشمند است؛ خواص ترکیب این دو ماده، ضمن داشتن ویژگی‌های جدید، فواید هریک را نیز بهبود می‌بخشد. عسل محلول در شیر به بدن قدرت و استقامت می بخشد، از پوست مراقبت می کند، آن را صاف نموده، آکنه را بهبود می بخشد و درخشندگی می بخشد، همچنین خواب را بهبود می بخشد، دستگاه استخوان را تقویت می کند و گوارش را نیز بهبود می بخشد.

منابع:

به این post امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *